Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Yirmilik Diş Nasıl Çekilir, Ne Kadar Sürer?

Birçok insanda belli bir dönemde sancılarla ya da ağrılarla ortaya çıkan ve ben buradayım sinyalini veren yirmilik dişler herkeste farklı şekillerde oluşmaktadır. Diğer dişlere göre daha dayanıksız ve kurtarılması zor olan yirmilik dişlere, kişinin durumuna göre müdahale edilir. Kimi diş hekimleri yirmilik dişe dolgu yaparak kurtarmaya çalışırken, kimi hekimler ise direkt olarak dişin çekiminin uygun görürler. Bunun yanı sıra eğer diş kökünde bir iltihaplanma durumu varsa, bu çekilecek röntgen ile tespit edilerek tedavinin şekli belirlenir. Yirmilik dişlerinden muzdarip olan hastaların genellikle sordukları soru; yirmilik diş nasıl çekilir sorusudur. Bu sorunun cevabı, dişin çene kemiğine ya da diğer dişlere göre aldığı pozisyon, iltihaplı bir durumun olup olmaması, hastanın yaşı gibi birçok etkenden ötürü değişiklik gösterir.

20’lik Diş Çekimi Ne Kadar Sürer?

Tecrübeli bir diş hekimince yapılacak olan yirmilik diş çekimi, hastayı korkutmamalı. En komplike yirmilik dişler bile usta bir diş hekimi tarafından on beş dakikada çekilebilir. Bunun yanı sıra eğer çapraşık halde ve diğer dişlere doğru yürümeye çalışan bir diş söz konusu ise bunun da cerrahi bir işlemle o bölgeden çıkarılması gerekir. Aksi takdirde söz konusu diş, diğer dişleri de rahatsız edecek ve sağlam olan dişlerinde fonksiyonunu etkileyerek, hastanın tedavisini zorlaştıracaktır. Yirmilik diş nasıl çekilir diye merak eden hastalar, endişe duymadan güvenilir bir diş hekiminde tedavisini gerçekleştirebilirler.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ