Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Ortodonti Nedir?

Diş hekimliği branşlarından olan ortodonti, alt ve üst çenelerde kayma, yüz bölgesindeki bozukluklar ve dişlerdeki çapraşıkların tedavisiyle ilgilenir. Ortodontide bireyin yaşam kalitesini arttırmak için uygulanan yöntemlerle hastanın diş ve çene yapısının işlevsel olarak en iyi duruma getirilmesi amaçlanır.

 

Birey kaç yaşında olursa olsun ortodontik problemlerle karşılaşılabilir. Dişlerin konumlanmaya başlaması sonrası kötü ve çapraşık bir hali aldığında, dişlerin temizliği de zorlaşmaktadır. Bu etkenle birlikte diş eti sağlığı tehlikeye girmekte ve diş çürükleriyle beraber dişlerde kayıplar meydana gelmektedir. Çene yapısında oluşan bozukluklarda ise kaslar baskıyı artırdıkça çenenin eklemlerinde de bozulmalar başlayacaktır. Hasta yalnızca diş ve çene ağrısıyla değil aynı zamanda baş, sırt ve omuzlarında da ağrı şikayetleri yaşar. Çenenin ve dişlerin yapısal bozukluğundan dolayı ağzın kapanışında bozukluklar meydana gelecektir. Bu bozukluklar bireyin çiğneme ve konuşmasını da zorlaştırır.

 

Çapraşık dişler işlevsel olumsuz etkilerin yanı sıra estetik görünümü de etkilemektedir. Ortodontik tedavi sayesinde birey daha sağlıklı diş ve ağız yapısına kavuşur. Tedavi etkili bir görünüme kavuşmaya yardımcı olurken, dişlerin uzun süre ağızda sağlıkla kullanılmasını sağlar. Bireyin ortodontik tedaviye ihtiyaç duyup duymayacağına yalnızca diş hekimi karar verebilir. Çene, ağız ve diş muayenesi, röntgen filmleri sonrası alacağınız tedavinin türü belirlenecektir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ