Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Lamine Kaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüz, ağız ve dişlerin estetik uyumu birçok kişi için güzelliğin birinci şartıdır. Dişlerinin diziliş ve görünüşünden hoşlanmayan ve daha belirgin dişler için lamine yöntemine başvurulmaktadır. Dişlerin estetik açıdan güzel görünmesinde lamine kaplama yönteminin çok önemli bir yeri vardır. Oldukça ince olan lamine kaplamalar kimyasal yapıştırma ile dişin üzerine yapıştırılır. Bu işlemin daha etkili ve güzel görünmesi için kimi zaman dişlerin traşlanması ya da küçültülmesi gerekebilir. Eğer diş zaten yeteri kadar küçük ve diğer dişlerle aralıklı ise bu dişe müdahale edilmeden kaplama işlemine başlanır. Kimyasal ile orijinal dişe bağlanan bu kaplamalar çok sıkı bir şekilde yapıştırılır ve doğal bir diş gibi görünmesi sağlanır.

Hangi Durumlarda Lamine Kaplama Yapılır?

Dişlerde bir yamukluk, şekilsizlik, küçüklük ya da fazla aralık varsa görsel olarak daha estetik durmasını sağlamak amacı ile lamine kaplama yaptırılır. Lamine ile kaplanan dişlerin mutlaka uzman kişilerce yapılması gerekir. Basit gibi görünen ancak yapılması çok dikkat isteyen bu işlem dişin dış tarafından yapılır. Uygulanan kesme, traşlama işlemi de kesinlikle iç taraftan yapılmamalıdır. Lamine kaplamadan sonra diş ve diş eti uyumunun doğal görünmesi gerekmektedir. Bunun için laminenin oldukça dikkatli ve doğru biçimde yerleştirilerek yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde diş ya da laminenin kesilmesi gerekebilir. Bu da yapılan işlemin bozulması demek. Diş-diş eti ilişkisinde problemler kendini gösterebilir. Doğru ve sağlıklı bir lamine kaplama estetik durmasının yanında kullanılabilirliği açısından da oldukça önemlidir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ