Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

İmplanttan Sonra Diş Ağrısı Olur Mu?

Günümüzde gelişen teknoloji ve tıbbın imkanları, hastalara daha fazla alternatifler sunarak tedavi sürecini hem kolaylaştırmakta hem de daha ağrısız bir yöntem izlenmesine olanak tanımaktadır. İlk olarak tek diş eksikliği ihtiyacından doğan diş implantı, zamanla diş tedavilerinde ve oluşumunda en sık kullanılan tedavi yöntemi haline gelmiştir. Diş implantı yapılırken, çene kemiği açılır ve çoğunlukla titanyum maddesinin kullanıldığı çivileme işlemi yapılır. İşlem esnasında kişiye duruma göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanarak operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmasının önüne geçilir. Ancak birçok hastada ‘implattan sonra ağrı olur mu?’ endişesi, hastaların tedavilerini geciktirmesine neden olmaktadır.

İmplant Tedavisinden Sonraki Süreç

Değerli okuyucular biz de bu sorunun cevabını yanıtlamak için makalemizi kaleme aldık. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var; diş implantı çene kemiğinin açılması ve yapılacak olan işlemin daha derinlerde çalışılması nedeniyle işlem sonrası bir süre ağrıların yaşanması oldukça normaldir. Ancak diş hekiminin verdiği ağrı kesicilerin ve diğer ilaçların düzenli olarak kullanımı ağrının daha hafif hissedilmesine yardımcı olur. İmplanttan sonra ağrı olur mu? Sorusuna verilecek en kestirme ve doğru cevap bu şekildedir. Ancak operasyon sonrası ağız içinde özellikle implant bölgesini zorlayacak, şiddetli olarak basınç uygulayacak yeme fonksiyonundan kaçınılmalıdır. Aksi halde hasta normalden daha fazla ağrı hissedebilir, iyileşme süresi uzayabilir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ