Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

İmplantın Yan Etkileri Var Mıdır?

Son zamanlarda diş tedavilerinin uygulanmasında oldukça popüler olan implant, oldukça sağlıklı ve estetik yönünden kullanışlı bir yöntemdir. Dişleri ile ilgili birçok problem yaşayan kişiler implant yaptırarak dişlerini uzun vadede kullanabilmektedirler.

İmplant işleminde çok özel ve kaliteli bir madde olan titanyum kullanılmaktadır. Çene ile uyumu sağlanan implantın sonraki aşaması protez yapımıdır. Bu sayede hastalar implantı kendi dişleri gibi rahatlıkla kullanabilmektedir. Kullanımı ve tedavisi bu kadar yaygın olan ve tedavide en çok tercih edilen bu uygulamanın, implantın yan etkileri var mıdır? Diye soracak olursanız, kısa bir şekilde şunları söyleyebiliriz; implantın ve implant uygulamasında kullanılan kaliteli ürünlerin vücut üzerinde olumsuz bir etkisi olan bulguya rastlanmamıştır. Ancak ağız içinde fazlaca bakteri birikmesi, apse ve enfeksiyon nedeni ile oluşan sıkıntılar, sinirsel sorunlar olması halinde implant yararlı olmayabilir. Çoğunlukla kişisel nedenlerden kaynaklanan bu sorunların implant yaptırılmadan önce tespit edilmesi ve hemen akabinde tedavi edilmesi gerekmektedir.

Kimi zaman da düşük de olsa kişinin titanyuma alerjisi olabilir ya da kişinin çene yapısının implant ile uyumu gerçekleşmemiş olabilir. Bu gibi durumların doktorlarca takip edilerek implantın yan etkileri var mı tespit edilmesi gereklidir. Maddi kaygı güdülerek yapılan implatlar da gerekli faydayı sağlayamayabilirler. Bu nedenle diş hekiminin hastanın daha uzun ömürlü kullanabileceği implant yapmak amacı, birincil amacı olmalı ve bu doğrultuda tedavi uygulamalıdır.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ