Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

İmplant Nedir?

Yapay diş kökleri olarak tanımlandırılan implant, çene kemiğine yerleştirilir ve protezlerle desteklenir. Eksik olan veya işlevini yitirmiş dilerin yerine uygulanan, uzun ömürlü ve hayat boyu sorunsuz bir biçimde kullanılmasına imkan sunan, daha çok titanyum ve alaşımlarından yapılan vidalardır. Diş hastalarının sıklıkla dile getirdiği implant nedir sorusuna yazımızda cevap bulabileceksiniz. İmplant, tedaviden sonra süre gelen 2 ay içerisinde çene kemiğe tamamen oturur. Artık tamamen diş kökünün yerini alan implant, protezi taşıyacak konuma gelir. Fakat implantın sağlıklı bir şekilde yerleştirilmesi için ilk olarak implantı desteklemesi gereken kemik yapısının uyumlu olması son derece önemlidir. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise cerrahi uygulamalar ilave kemik eklenebilir. Bu da tedavinin başarılı olmasını sağlar.

Bu uygulamanın en büyük faydası implant proteze sahip olmaktır. Yani özetleyecek olursak, hasta işlevini yitirdiği diş yerine, aynı özelliklerde sabit bir dişe sahip olacaktır. İmplantın başarısı kimi zaman, kendi dişlerinizden aldığınız verimden daha fazlasını sunmaktadır. Diş hekimliğindeki teknolojik gelişmelere bağlı olarak, diş hastalarının tüm sorunları başarılı bir şekilde giderilmektedir. İmplant tedavisinden sonra hasta, rahat ve sorunsuz şekilde dişlerin işlevini yerine getirmeye ve bir ömür boyu kullanmaktadır.

İmplant Türleri Nelerdir?

İki çeşit implant türü vardır. İlki endosteal implant adı verilen ve cerrahi yöntemlerle çene kemiğine yerleştirilen bir vidadır. İmplantın yerleştirilmesinden sonra diş eti dokusunun iyileşmesini takip eden süreçte ikinci bir işlem yapılır. Bu sayede diş eti şekillendirilmiş olur. Son aşama olarak yapay dişler, protezler veya köprüler gruplar halinde imlanta bağlanır. En çok kullanılan implant yöntemi budur.

Bir diğer uygulanan implant tedavisi ise subperiosteal implanttır. Bu yöntem ile diş dokusunun alt kısmına yerleştirilen metal özellikteki çerçeve, diş etinin iyileşmesinin ardından çene kemiğine sabit konuma getirilir. Bu çerçeve içerisinde bulunan malzemeler, diş etinden dış kısma doğru çıkar. Bu bölgelere implant monte edilir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ