Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Hamilelikte Diş Tedavisi

Kadınlar için oldukça özel ve önemli olan hamilelik dönemi, her yönü ile vücutta birçok değişim meydana getirmektedir. Bunların başında dişlerde ve diş etinde oluşan hassasiyettir. Gebelik döneminde kadınlarda salgılanan östrojen hormonu, kişinin elinde olmayan bazı nedenlerle diş plaklarına yol açar. Şiddetli ağrılarla muayene olmak isteyen hamile kadınlara genellikle hafif ağrı kesici kullanması önerilerek kısa vadeli çözümler üretilir. Çünkü özellikle hamileliğin ilk ayları kritik olduğundan kanal tedavisi ya da benzeri cerrahi uygulamalar, mümkün olduğunca yapılmamaktadır. Hamilelikte diş tedavisi oldukça önemlidir. Yanlış uygulamalar, ağır ilaçlar düşük riskine yol açtığı için genellikle hafif ilaçlar ile şikayetler azaltılmaya çalışılır.

Hamilelikte Diş Muayanesi ve Tedavisi

Gebelik planlaması öncesi kişini mutlaka diş hekimine gidip muayene olması gerekmektedir. Tedavi edilmesi gerekli diş hastalığı, diş eti rahatsızlığı ya da iltihaplanma gibi bir durum söz konusu ise, geciktirilmeden tedavi edilmelidir. Sonrasında mutlaka ağız içi ve dişlerin düzenli olarak temizlenmesi, sık sık fırçalanması gerekmektedir. Aksi halde zaten yorucu bir dönem içerisinde olan hamile bayanın diş tedavisi de zorlaşabilir ve şiddetli olarak hissedilen ağrılar meydana gelebilir. Hamilelikte diş tedavisi, bu dönemde sürekli kusmaların ve yeme ihtiyacının yol açtığı ağız içindeki asit denge bozukluğu gibi birçok nedene bağlı olarak gerekli hale gelmektedir. Hasta doktora gittiğinde mutlaka hekimine hamile olduğunu belirtmelidir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ