Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Diş Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Dişlerde oluşan madde kaybı sonucu dişin orijinal haline getirmek ve fonksiyonunu yeniden kazandırmak için yapılan işlemlerdir diş kaplamaları. Dişlerde herhangi bir nedenden dolayı oluşmuş diş çürükleri, diş kırılmaları, dişlerin deformasyona uğraması gibi birçok nedene bağlı olarak hastalar hem görselliği yeniden kazanmak hem de dişleri sağlamlaştırmak için diş kaplaması yaptırmaktadır. Bu konuda hastaların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi, diş kaplamaların ömrü ne kadardır sorusudur.

Diş Kaplama Yöntemleri ve Özellikleri

Değerli okuyucular öncelikle şunu bilmekte fayda var; yapılacak olan diş kaplamaların hangi malzemeden yapıldığı kullanılabilirliğini ve kullanma süresini doğrudan etkilemektedir. Günümüzde metal alt yapıya sahip kapmalar, estetik olarak daha modern bir görünüm sunan zirkonyum kaplamalar dişlerin tedavilerinde kullanılan başlıca çeşitlerdir. Metal alt yapısı olan kaplamalar daha çok yeme fonksiyonundan kaynaklı, daha yüksek basınç ile kullanılan dişlerde uygulanan yöntemdir. Zirkonyum kaplamalar ise ışığı daha geçirgen olan ve daha doğala yakın bir görünüme sahip olan bir yöntemdir. Özellikle son zamanlarda zirkonyum kaplamalar daha çok tercih edilir ve adından söz ettirir hale gelmiştir. Diş kaplamaların ömrü ne kadardır diye soracak olursanız, diş kaplamaların ömrü beş yıl ila on beş yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Son zamanlarda hekimlerce tavsiye edilen zirkonyum kaplamalar metal alt yapısı olan kaplamalara göre daha uzun vadelidir. Ancak dişlerin bakımı, temizlenmesi ve düzenli olarak fırçalanması kişisel olarak kullanım süresini uzatacak ve hastanın minimum problemle kaplama dişlerin daha uzun sürede kullanmasına yardımcı olacaktır.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ