Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Diş Hangi Sıklıkta, Nasıl Fırçalanır?

Dişleri düzenli fırçalamak, diş hastalıklarından korunmanın en etkili yoludur. Diş fırçalanırken dikkat etmeniz gereken en az 2 dakika sürmeli ve her dişin üzeri 8-10 kez fırçalanmalıdır. İlk olarak doğru diş fırçasını seçmeniz gerekmektedir. Naylon ve orta sertlikteki fırçalar yeterli olacaktır. Fırçanın başının çok büyük olmaması ağız içinde kolay hareket ettirilebilmesine ve arka dişlere rahat ulaşabilmesine yardımcı olacaktır. Düzenli olarak günde iki kere fırçalamanız gerekmektedir. Diş macunu dişinizi fırçalarken ağza verdiği hoş koku ve his için tercih edilmektedir. Aksi taktirde dişi temizlemez, sadece temizlemede hijyene yardımcıdır.

 

En İdeal Diş Fırçalama Tekniği – Diş Nasıl Fırçalanır Resimli Anlatım

 

diş nasıl fırçalanır

Diş fırçalarken fırça diş eti çizgisine eğimli olarak yerleştirilir. Ve dairesel hareketler ile fırçalanmalıdır. Fırça daha sonra sağ ve sol yanak yanındaki dişlere de aynı şekilde devam edilerek fırçalanır. Diş fırçası 45 derecelik açı olacak şekilde tutulur ve diş eti hizasından başlanarak ağız boşluğuna doğru fırçalanmalıdır.

diş nasıl fırçalanır

diş nasıl fırçalanır

Sert darbeler halinde değil, yumuşak daireler çizerek ön dişlerden arka dişlere doğru fırçalanmalıdır.

dis-4

dis-5

Aynı şekilde dişlerin iç yüzeyleri de fırçalanmalıdır. Bu işlemde fırça eğik olmalı ve deş etinden ağız içerisine doğru hareket ettirilmelidir. Dişlerin keskin olarak adlandırılan yemek yeme yüzeyleri fırça düz olacak şekilde ileri geri hareket ettirilerek fırçalanmalıdır.

diş nasıl fırçalanırdiş nasıl fırçalanır

Dil ve damak taraflarının da fırçalanması yararlı olacaktır. Ağız kokusunun giderilmesini sağlayan bu hareket dişlerin temizliği açısından önemlidir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ