Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Diş Apsesi

Birçok kişide yaygın olarak görülen ve şiddetli ağrılar ile kendisini belli eden diş apsesi, hem dişleri hem de çevresindeki dokuları etkileyen, bölgesel şikayetlerin artmasına neden olan iltihaplanmadır. Neredeyse hayatı boyunca herkesin yaşadığı ve bu nedenle muayene olmak durumunda kaldığı diş apsesi antibiyotik ile tedavi edilebilmektedir. Diş hekimlerince kullanılması önerilen antibiyotiklerin düzenli olarak kullanılması apselerin tedavisi için yeterli olabilmektedir. Ancak kimi durumlarda, özellikle apsenin büyümüş ve bölgesel olarak diğer dokulara da zarar verebilir hale geldiği durumlarda kanal tedavisi de uygulanabilmektedir. Genellikle diş apsesinin tedavisi birkaç adımlı yöntem izlenir. Öncelikle bahsettiğimiz gibi antibiyotik tedavisi uygulanır. Sonrasında eğer iltihabın akıtılmasına uygun bir durum varsa, yani eğer apseli bölge dışarıdan müdahale ile direne etmeye müsaade edecekse bu yöntem uygulanır.

Diş Apsesi Nasıl Tedavi Edilir?

Diş tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi olan kanal tedavisi, dişin apseli olduğu ve antibiyotik tedavisi ve iltihabı akıtma yöntemlerinden sonra uygulanan bir diğer yöntemdir. Uzman bir doktor tarafından kanal tedavisi ile diş kurtarılmaya ve hastaya kazandırılmasına çalışılır. Eğer diş apsesi daha ciddi boyutta ise cerrahi operasyon ile diş apsesinin diş kökü içerisinden çıkarılması tedavisi uygulanarak hastanın daha sağlıklı bir ağız yapısına kavuşması sağlanır. Diş ve ağız sağlığımız için rutin kontrollerimizi ve hastalıklı olan dişlerimizi zaman geçmeden tedavi ettirmeli ve dişlerimizi düzenli olarak temizlemeliyiz. Diş sağlığı ve diş ağrısı hakkında tüm bilgileri internet sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ