Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Diş Ağrısını Geçirmenin En Etkili Yolları

Diş ağrısı kişide dayanılmaz bir acı hissi uyandırır. Ağrı nedenine bağlı olarak şiddetinde değişkenlik gösterse de genel olarak rahatsız edicidir. Şiddeti gittikçe artan bir ağrı varsa iltihaptan kaynaklı olabilir. Sıcak ve soğuğa karşı artan hassasiyet hissediyorsanız doktorunuza başvurmalısınız. Diş ağrısını geçirmenin en etkili yolları ise  doğal yöntemlerden geçiyor.

 

Diş Ağrısı İçin Tıbbi Yöntem

 

Nedeni belli olmayan diş ağrılarında ağrının kaynağına inebilmek için doktor muayenesi şarttır. Diş ağrısı çekenler ağrıyı dindirmek için ağrı kesicilere başvurabilirler. Geç saatte başlayan diş ağrısını gidermek için eczaneye giderek ağrı kesici almalı ve en yakın zamanda diş doktorunuza görünmelisiniz.

 

İltihaptan kaynaklanan bir ağrınız olduğunu biliyorsanız ve iltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Genel olarak iltihaplı diş ağrısı için doktorunuz antibiyotik kullanmanızı önerecektir. Ağrı çok şiddetliyse eczaneye giderek şikayetinizi belirtip antibiyotik kullanımı da yapabilirsiniz. Ancak bu yöntemi uygulayabilmek için dişinizdeki ağrının kesin olarak iltihaptan kaynaklandığını bilmeniz önem taşır. En yakın zamanda da diş doktorunuza uğrayınız. İltihaplı dişlerin tamamen çürüğe neden olması durumunda diş hekiminiz kanal tedavisi uygulayarak dişi kurtarma yoluna gidecektir.

 

Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler

 

Diş ağrısı için bitkisel yöntemler uygulandığında hastanın yalnızca anlık ağrısı giderilir. Tedavi yapılmadığı sürece ağrı ilerleyen günlerde etkisini arttıracaktır.

 

Tuzlu Su ile Gargara: Dişteki atıkların giderilmesi için fırçalandıktan sonra daha dezenfekte olması için ılık suyla tuzu karıştırarak kendinize bir karışım yapabilirsiniz. Diş ağrısına pratik çözümler arıyorsanız hazırladığınız karışımı kullanmalısınız. Kısa süreli bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle en kısa sürede diş sağlığı için diş hekiminizden yardım almayı ihmal etmeyiniz.

 

Karabiber ve Nane: Karışımı yapabilmek için nane, karabiber ve sarımsağa ihtiyacınız var. Tüm bu malzemeleri ezerek suyunu çıkarmalısınız. Pamuktan yararlanarak dişinize karışımı uyguladığınızda diş ağrısının hafiflediğini fark edeceksiniz.

 

Sarımsak: Ezdiğiniz sarımsağı tuz ile karıştırarak iltihaplı dişinize basınç uygulayabilirsiniz. Ağrılı diş üzerinde bekletilen sarımsak diş ağrısını azaltır.

 

Karanfil: Görünümü itibariyle de karanfil tomurcuğu dişi andırır. Kuru karanfil dişte bekletildiğinde diş ağrısı için kullanabileceğiniz bir bitkisel ilaçtır. Karanfil dişin ve diş etinin uyuşmasını sağlayacak ve hissettiğiniz ağrı hafiflemeye başlayacaktır.

 

Adaçayı: Rahatlatıcı ve dinlendirici etkisiyle bilinen adaçayı, diş ağrısını geçirmek için de kullanılıyor. Adaçayı ve dilimlenmiş bir adet limon demlemeye bırakılır. Ilıdıktan sonra gargara yapılarak dişin rahatlaması sağlanır.

 

Çörek Otu: Çörek otu ağrı anında kullanımı için yardımcınız olmayacaktır. Diş ağrısını anında ne geçirir diyorsanız yukarıda sıralanan yöntemlerden birisini uygulayabilirsiniz. Ancak düzenli olarak çörek otunu kullandığınızda da diş ağrısının verdiği etkileri azaltmış olacaksınız. Çörek otunun çiğnenerek tüketimi yapıldığında dişte bulunan bakterilerin ortadan kaybolduğu gözlemlenmiştir. İltihaplanma sürecinde olan dişiniz için uyguladığınız bu bitkisel tedavi yöntemi ağız, diş ve diş etinde oluşan iltihapların azalmasını sağlar.

 

Diş Ağrısı İçin Soğuk Tedavi

 

Buz Tedavisi: Diş iltihabından kaynaklanan diş ağrısında yanak şişmeye başlayacaktır. İltihabın verdiği acıyı dindirmek için ağrıyan dişin bulunduğu yanağınızda buz bekletebilirsiniz. Dolgulu dişte görülen diş ağrılarında da doktora başvurana kadar ağrının dindirilmesi amacıyla buz tedavisinden yararlanabilirsiniz. Ağrı yeniden hissedildiğinde yönteme başvurarak devamlı olarak ağrının giderilmesi sağlanabilir.

 

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ