Diş Ağrısı Geçiren Yöntemler

Diş Ağrısı Geçiren Yöntemler

Diş ağrıları

İnsanların mutlaka hayatlarının bir dönemlerinde karşılaştıkları diş ağrıları, yaşam kalitelerini düşürmekte ve yedikleri içtikleri şeylerden zevk alamamalarına sebep olmaktadır. Bu ağrılar ilk başlarda masum gibi görünseler de sonrasından kişiye oldukça sıkıntı yaratırlar. Genelde gece artan bu ağrılara kısa vadede bir çözüm bulunmak istenmektedir.

Denenebilecek yöntemler

Diş ağrısı geçiren yöntemler şu şekildedir.

  • Ucuna pamuk sarılmış bir çubuk ile dişin üzerine bastırılabilir ve anlık bir rahatlama sağlanır.
  • Tuz ve sirkeyle yapılacak olan gargara anlık rahatlama sağlayacağı gibi orada bulunan mikropların ölmesine de sebep olacaktır.
  • Karanfil, uyuşturma özelliğiyle bilinir. Ya karanfilin kendisini ya da karanfil yağını ağrının olduğu yerde bekletmek rahatlamaya yardımcı olacaktır.
  • Havanda ezilen sarımsak da rahatlamak ve mikropları öldürmek için sık sık kullanılan bir yöntemdir.
  • Ağrının bulunduğu diş ile yanak arasına konacak olan buz, ağrıyı hafifletmekte iyi bir yöntemdir.
  • Ağrının olduğu dişe alkol ve zeytin bastırmak da ağrıyı geçici olarak durdurabilir.

Bu diş ağrısı geçiren yöntemler kalıcı etki sağlamayıp en fazla bir iki saat sonra aynı ağrının devam etmesine neden olacaktır. Bunlar kalıcı yöntemler değildir. Sadece günü kurtarmak için yapılır. Bu nedenle ağrınız ne kadar şiddetli olursa olsun hiç vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurmanız ağız sağlığınız için önem arz etmektedir. Bu konuda size en yardımcı olabilecek kişi diş hekiminizdir.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ