Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Disagrisi.net sitesinde diş ağrısı için tedavi yöntemleri, diş ağrısı için ilaçlar, diş ağrısına iyi gelen bitkilerle alakalı bilgiler yer almaktadır.

Çapraşık Diş Tedavisi

Yüz, çene ve dişlerin uyumu ile estetik anlamda bir bütünlük ve güzelliğe duyulan ihtiyaçlar ortodontistlik alanının gelişmesini ve günümüze kadar farklı yöntem ve tekniklerin uygulanmasına katkı sağlamıştır. Genetik özellikler, parmak emme, ilerleyen yaşlara kadar yalancı emzik kullanma gibi olumsuz alışkanlıkların yol açtığı çapraşık diş tedavisi için diş hekimliğinin bir uzmanlık alanı olan ortodontistlik geniş kitlelere hizmet vermektedir. Kişinin kemik yapısında ya da çene yapısında bir bozukluk, yamukluk, çarpıklık varsa, yaşına göre diş hekimi tedavi yöntemi belirler.

Çapraşık Diş Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Yirmilik yaş dişinin diğer dişlere baskı yapması, hormonal düzensizlikler, diş sıkma, eksik dişlere bağlı olan düzensizlikler çapraşık diş tedavisini gerektiren durumlardır. Günümüzde yaşı ilerlemiş olan kişilere bu tedavi uygulanabilir. Gelişen teknolojiye paralel olarak tıp alanındaki gelişmeler de insanların hayatını kolaylaştıracak niteliktedir. Dişlerin diziliş yapısının düzgün olmaması, ağız içerisindeki yamuk dişler kişide özgüven eksikliğine ve kendisini beğenmemesine bu da psikolojik rahatsızlıklara yol açar. Bu nedenle çenenin ve dişlerin iskelet yapısının bozuk olduğu anlaşılmasından itibaren tedaviye başlanmalıdır. Ortodontik tedavi denilen tel tedavisinin uygulanması ile kişinin dişleri daha düzgün durur ve ağız yapısı sağlığına kavuşur. Çapraşık dişlerin tedavi ile düzeltilmesi ile kişi gülerken daha mutlu ve kendinden emin görünür. Tedavinin geciktirildiği her an güzel ve düzgün dişlere kavuşmak daha da zorlaşır. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren tedavinin yapılması daha sağlıklıdır.

Paylaş

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

    Ali 11 Haziran 2017 - 17:35

    Ordotontik tedavisi yapiyor musunuz maliyeti ne kadar isyeriniz nerde

      Hayrettin Sevener 11 Haziran 2017 - 18:26

      Ali bey, biz sadece ziyaretçilerimize ”Ağız ve Diş Sağlığı” konularında bilgi veriyoruz. Eğer tedavi ile ilgili aklınıza takılan bir soru varsa yanıtlayabiliriz. Tedavi için poliklinikler ve muayenehanelerle iletişime geçmelisiniz.